FOTOWOLTAIKA

EL-VAR - kompleksowe instalacje fotowoltaiczne dla domu i biura

W ramach naszej oferty fotowoltaicznej wykonujemy:

 • instalacje fotowoltaiczne na dachu,
 • instalacje fotowoltaiczne na gruncie,
 • farmy fotowoltaiczne.

W zakres usług wchodzą

 • panele fotowoltaiczne Polskiego Producenta BRUK-BET,
 • falowniki renomowanych firm,
 • konstrukcje Polskiego Producenta BAKS,
 • RATY BNP Paribas - w domu klienta - do 100% inwestycji,
 • dokumentacja - zgłoszenie do Zakładu Energetycznego,
 • dokumentacja - zgłoszenie do programu "Mój Prąd"

Obsługujemy

 • budownictwo jednorodzinne,
 • budownictwo wielorodzinne,
 • instytucje samorządowe,
 • spółdzielnie,
 • wspólnoty mieszkaniowe,
 • przemysł.

Montaż instalacji wykonujemy własnymi, odpowiednio przeszkolonymi ekipami - nie korzystamy z usług podwykonawców.

Image
Największe zalety instalacji fotowoltaicznych

Innowacyjne instalacje fotowoltaiczne posiadają wiele zalet. Jeszcze kilka lat temu taka inwestycja była naprawdę kosztowna i niewiele osób mogło sobie na nią pozwolić. Obecnie montaż paneli fotowoltaicznych  wymaga znacznie mniejszych nakładów finansowych. Wszystko dzięki temu, że ta dziedzina bardzo prężnie się rozwija. Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne są nie tylko tańsze, ale także bardziej wydajne, stworzone z trwalszych i bardziej nowoczesnych komponentów, które mogą służyć przez naprawdę długie lata. 

Jak już zostało wspomniane, fotowoltaika to sposób na poczynienie sporych oszczędności na rachunkach. Brak konieczności pobierania prądu od zewnętrznego dostawcy ma jednak również inne zalety. Możliwość samodzielnego wytwarzania prądu elektrycznego z wykorzystaniem źródeł odnawialnych, a nie paliw nieodnawialnych, to rozwiązanie znacznie bardziej przyjazne dla planety

Image
Naprawa paneli fotowoltaicznych

Założenie instalacji fotowoltaicznej przynosi dużo korzyści, a samo korzystanie z niej nie sprawia kłopotów. Nie oznacza to jednak, że można pozostawić instalację bez nadzoru. Jako że jest ona montowana najczęściej na dachu, jest wystawiona bezpośrednio na działanie wielu czynników atmosferycznych, mogących powodować zanieczyszczenia i drobne usterki. Oferujemy możliwość skorzystania z serwisu paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu zyskujesz szansę na uniknięcie wielu nieprzyjemności związanych z nieprawidłowym działaniem paneli fotowoltaicznych.

Image
Serwis solarów – jakie usterki mogą pojawić się podczas korzystania z paneli?
Mimo iż fotowoltaika uchodzi za bezawaryjny system, podczas wieloletniego użytkowania mogą wystąpić usterki takie jak:
⮞ pęknięcia paneli,
⮞ PID (Potential Induced Degradation, czyli degradacja wywołana indukowanym napięciem) - prąd ucieka do ziemi i niszczy ogniwa fotowoltaiczne,
⮞ “ślimacze ścieżki” - mikropęknięcia na powierzchni modułów i odbarwienia pasty, które mogą przenikać głębiej, obniżając wydajność instalacji;
⮞ hotspoty – inaczej mówiąc punkty o podwyższonej temperaturze, których wystąpienie może spowodować wybuch pożaru.
Instalacje fotowoltaiczne

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to doskonały wybór. Jest to skuteczny sposób na uniezależnienie się od zewnętrznego dostawcy prądu i uzyskanie w tym zakresie pełnej samodzielności. Nowoczesne panele fotowoltaiczne montowane na dachach lub na gruncie są bardzo wydajne oraz wytrzymałe. Są o wiele odporniejsze niż te produkty, które były oferowane na początku istnienia tej dziedziny, kilkanaście lat temu. Pozwalają na zasilanie energią elektryczną pozyskiwaną ze słońca całego gospodarstwa domowego, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów związanych z przymusem opłacania rachunków za prąd.

Montaż paneli fotowoltaicznych obecnie bardzo się opłaca. To wybór ekonomiczny i ekologiczny. Taka inwestycja wymaga oczywiście nakładów początkowych, które są stosunkowo wysokie. Jednak biorąc pod uwagę fakt, jak duże oszczędności można poczynić dzięki zmianie dostawcy prądu na energię słoneczną pozyskiwaną za pomocą swojej własnej instalacji słonecznej, nakłady bardzo szybko się zwrócą. Samodzielne dostarczanie energii słonecznej do gospodarstwa domowego to doskonałe rozwiązanie, które gwarantuje niezależność i umożliwia znaczne obniżenie kosztów związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. 

Pełna niezależność

Uniezależnienie się od firmy dostarczającej prąd sprawia, że nie trzeba obawiać się o jakiekolwiek przerwy w dostawie energii elektrycznej. Dzięki instalacji fotowoltaicznej gospodarstwo domowe będzie samo w stanie zaspokoić swoje potrzeby w tym zakresie. Ponadto, jeśli projekt instalacji będzie naprawdę dobrze dopasowany do wymagań Twojego domu, a kąt nachylenia dachu będzie optymalny, to istnieje możliwość, że za nadwyżki energii jeszcze dodatkowo zarobisz. 

Trzy największe zalety montażu instalacji fotowoltaicznej to:

✔ ekologia,
✔ ekonomia,
✔ niezależność.

Biorąc pod uwagę fakt, że Unia Europejska oraz inne organizacje kładą coraz większy nacisk na rozwiązania eko w zakresie ogrzewania i pozyskiwania prądu, można spodziewać się, że tego typu rozwiązania będą na przestrzeni lat stawać się jeszcze bardziej popularne. 

Ekologiczny aspekt fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna to także sposób na wspieranie ekologii. Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo w ostatnich latach rozrósł się problem z globalnym ociepleniem i wszelkimi zanieczyszczeniami klimatu, zrezygnowanie z korzystania z nieodnawialnych źródeł energii jest świetnym pomysłem. Pozyskiwanie prądu ze słońca pomaga ograniczyć zapotrzebowanie na paliwa kopalne oraz jednocześnie przyczynia się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń do atmosfery. Oznacza to, że fotowoltaika to dziedzina, która pozwala upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Jak przebiega serwis paneli fotowoltaicznych?

Serwis solarów rozpoczyna się od wzrokowej oceny stanu instalacji, która pomaga w wyłapaniu m.in. poluzowań, odbarwień i tym podobnych uszkodzeń mechanicznych. Ważnym krokiem jest sprawdzenie zabezpieczeń stałoprądowych i zmiennoprądowych. Istotne jest również sprawdzenie konstrukcji pod kątem stabilności, pojawienia się korozji czy też ustalenie, czy nie zachodzi ryzyko wybuchu pożaru. Istotną częścią serwisu paneli fotowoltaicznych są pomiary kontrolne, które mogą obejmować m.in. rezystancję izolacji czy też napięcie obwodu otwartego. Ważne jest także skontrolowanie stanu czystości modułów i kontrola pracy inwertera.

Image
Jak często należy wykonywać prace serwisowe?

Częstotliwość napraw paneli fotowoltaicznych powinna zostać ustalona indywidualnie. Przyjmuje się, że:
⮞ Raz na 3 miesiące kontrolujemy pracę instalacji i sprawdzamy czystość modułów.
⮞ Co roku kontrolujemy stan okablowania, stan techniczny instalacji i czyścimy moduły.
⮞ Co 5 lat warto zorganizować nieco bardziej rozbudowany przegląd, obejmujący m.in.: pomiary kontrolne, analizę pracy falownika i sprawdzanie zabezpieczeń

Postaw na panele fotowoltaiczne

Podejdź do kwestii energii elektrycznej w Twoim domu rozsądnie. Zainteresuj się już teraz dostępnymi rozwiązaniami w tym zakresie i razem ze specjalistą z firmy EL-VAR stwórzcie innowacyjny projekt instalacji fotowoltaicznej w Legnicy, dopasowany do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego. Nowoczesne panele fotowoltaiczne zapewnią Ci dostęp do odpowiedniej ilości energii elektrycznej pozyskanej ze słońca, nawet w te dni, gdy za oknem będzie szaro i deszczowo. Wszystko dzięki temu, że prąd pozyskiwany z tego typu instalacji może być magazynowany w sieci i wykorzystywany wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. 

Zainwestuj w nowoczesne panele fotowoltaiczne. Legnica jest idealnym miastem do podjęcia takiego przedsięwzięcia. Wybierając nowoczesne i bardzo wydajne systemy tego typu, masz pewność, że nakłady finansowe poczynione na samym początku bardzo szybko się zwrócą i jednocześnie wiesz, że przykładasz rękę do ekologicznych zmian w okolicy. Nie bądź obojętny na współczesne problemy związane z planetą i połącz działania na rzecz ochrony środowiska z oszczędnościami na rachunkach

Image
Image
© 2024 EL-VAR. Designed By Joom Shaper.

Agama Media  strony internetowe, social media, studio graficzne

Fotowoltaika, elektryka, systemy ogrzewania

Jesteś zainteresowany? Skontaktuj się z nami!
oferty@el-var.pl, infolinia +48 507 650 050