Instalacje fotowoltaiczne w Złotoryi

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca nadal dla niektórych osób brzmi jak abstrakcja, ale fotowoltaika w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością. Rośnie liczba osób, które decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach swoich domów - po to, aby nie musieć korzystać z dostaw prądu od zewnętrznej firmy. To rozwiązanie jest bardzo praktyczne, a nowoczesne systemy fotowoltaiczne są dodatkowo bardzo wydajne i pozwalają na poczynienie dużych oszczędności w kosztach utrzymania gospodarstwa domowego. 

W ostatnich latach systemy fotowoltaiczne zostały bardzo docenione przez właścicieli gospodarstw domowych. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tego alternatywnego źródła energii elektrycznej. Na jakiej zasadzie to działa? Energia słoneczna jest pobierana za pomocą specjalnych paneli fotowoltaicznych montowanych w Złotoryi. Następnie system przetwarza ją w energię elektryczną oraz rozprowadza po sieci energetycznej w domu, aby zasilała ona wszystkie gniazdka. Dzięki temu sprzęty oraz oświetlenie zasilane są nie z energii od zewnętrznego dystrybutora, ale tej pozyskanej ze słońca.

fotowoltaika złotoryja

Panele fotowoltaiczne na dachu czy gruncie? Co wybrać w Złotoryi?

Systemy fotowoltaiczne dostępne obecnie na rynku charakteryzują się naprawdę dużą wydajnością oraz trwałością. Jednym z najważniejszych elementów każdego systemu fotowoltaicznego są panele fotowoltaiczne. Obecnie są dwie możliwości ich montażu: bezpośrednio na gruncie lub na dachu konstrukcji budowlanej

Montaż na gruncie jest mniej popularny, ponieważ nie zawsze jest on możliwy do wykonania. Wiele osób jednak obawia się o to, czy konstrukcja dachu udźwignie dodatkowe obciążenie, dlatego też decydują się na takie rozwiązanie. Aby było to możliwe, niezbędne jest stabilne podłoże na działce oraz odpowiednia ilość wolnego miejsca. Jeśli te warunki zostaną spełnione, to śmiało można zdecydować się na montaż instalacji fotowoltaicznej na gruncie. W innych przypadkach zaleca się skorzystanie z drugiej opcji. 

Instalacje fotowoltaicznena dachu

Druga opcja, która jest nieco bardziej popularna, to montaż paneli fotowoltaicznych na dachu. Jest to rozwiązanie nieco wygodniejsze, ponieważ nie trzeba poświęcać dodatkowej przestrzeni na działce w celu montażu paneli.

Aby było możliwe zamontowanie instalacji tego typu na dachu domu, musi być on nachylony pod odpowiednim kątem oraz skierowany w odpowiednią, słoneczną stronę. Dzięki temu, dobrze dopasowana do potrzeb konkretnego gospodarstwa domowego, instalacja jest w stanie skutecznie zasilić cały dom energią elektryczną pozyskaną z przetworzonej energii słonecznej.

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu od strony północnej będzie mijał się z celem, ponieważ nasłonecznienie od tej strony jest znikome. Efekty nie byłby wtedy zadowalające, a ilość pozyskanej energii słonecznej mogłaby okazać się niewystarczająca.

ekologia złotoryja

Jak wygląda montaż paneli fotowoltaicznych?

Brak konieczności korzystania z prądu od firmy zewnętrznej wiąże się z brakiem rachunków za prąd. Dzięki temu, że w Polsce średnie nasłonecznienie w ciągu roku jest na optymalnym poziomie, to z dobrze zaprojektowanym systemem fotowoltaicznym nie trzeba martwić się o brak prądu. Można zasilać cały dom bez najmniejszego problemu, również w okresie jesiennym i zimowym.

Instalacja fotowoltaiczna w Złotoryi to:

oszczędność,
ekologiczne rozwiązanie
,
całoroczny dostęp do prądu
.

Wybierz sprawdzone usługi montażu paneli w Złotoryi

Ekologiczne rozwiązania w kwestii pozyskiwania energii cieszą się rosnącą popularnością. Zmiany zachodzące w prawie również motywują do tego, aby zmieniać stopniowo swój tryb życia i sposób prowadzenia gospodarstwa domowego na bardziej przyjazny dla środowiska. Fotowoltaika to bardzo mocno rozwinięta branża, która zapewnia rozwiązania nie tylko ekologiczne, ale także bardzo ekonomiczne i wydajne. Nowoczesne systemy fotowoltaiczne zapewniają stały dostęp do energii elektrycznej pozyskanej z odnawialnego źródła. Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie na rachunkach oraz uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

Sprawdź naszą ofertę na panele fotowoltaiczne. Złotoryja to miejscowość, w której nasi specjaliści prężnie działają i chętnie zjawią się u Ciebie, aby dokonać profesjonalnych pomiarów i badań, by móc fachowo ocenić, gdzie najlepiej będzie zamontować instalację fotowoltaiczną. Profesjonalne pomiary umożliwią także wykonanie dopasowanego projektu, dzięki czemu system zapewni optymalną ilość energii elektrycznej pozyskiwanej ze słońca każdego dnia. Sprawi to, że inwestycja szybko się zwróci, a Ty zaczniesz oszczędzać na rachunkach. 

telefon+48 507 650 050 | +48 507 650 807