Instalacje fotowoltaiczne w Dobroszycach

Instalacje fotowoltaiczne to alternatywna metoda pozyskiwania energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością i dostępnością w Polsce. Tego typu rozwiązanie to doskonały sposób na to, aby zrobić coś dobrego dla planety oraz zadbać o obniżenie kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Montaż paneli fotowoltaicznych umożliwia bowiem samodzielne zaspokojenie zapotrzebowania domu na dostęp do energii elektrycznej. Wszystko to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z opłacaniem rachunków za prąd. 

Fotowoltaika w Dobroszycach jest zauważalna od kilku lat, jednak dopiero od niedawna na większą skalę. W naszym kraju rośnie zainteresowanie dostępem do odnawialnych źródeł energii elektrycznej, a dla gospodarstw domowych takie rozwiązanie jest najbardziej opłacalne. Dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach swoich domu lub w postaci specjalnych instalacji panelowych na gruncie obok domu, który ma być zasilany energią słoneczną pozyskaną za pośrednictwem paneli. To rozwiązanie jest bardzo ekologiczne oraz ekonomiczne. Znacznie niższe niż jeszcze kilka lat temu koszty związane z taką instalacją, zachęcają do inwestycji w fotowoltaikę coraz więcej osób.

panele fotowoltaiczne w dobroszycach

Dobre warunki dla instalacji fotowoltaicznych - także w Dobroszycach

W Polsce poziom nasłonecznienia w ciągu roku jest bardzo zbliżony do tego w Niemczech, czyli do kraju, który jest europejskim liderem jeśli chodzi o ilość instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych. Polskie warunki pogodowe doskonale odpowiadają wymogom nasłonecznienia i umożliwiają pozyskiwanie energii niezbędnej do zasilania wszystkich sprzętów w gospodarstwie domowym. Oznacza to, że przy dobrze zaprojektowanym systemie i domu o odpowiednim ustawieniu, można bez najmniejszego problemu zrezygnować w zupełności z prądu od zewnętrznego dostawcy. W domach, które są w naprawdę dobrej lokalizacji, która zapewnia wysoki poziom nasłonecznienia przez cały rok, często dochodzi do sytuacji, w której energii elektrycznej pozyskanej z energii słonecznej jest nawet więcej niż gospodarstwo domowe może wykorzystać.

Co dzieje się z nadmiarem energii słonecznej?

Pozyskana energia w pierwszej kolejności jest rozdysponowana na całe domostwo, a nadwyżka, na mocy obowiązujących w Polsce ustaw, może być przekazywana do sieci za pośrednictwem specjalnego, inteligentnego licznika. Takie rozwiązanie sprawia, że w czasie pochmurnych dni, gdy energii ze słońca może być nieco mało, energia będzie dobierana z sieci. 

Oddawanie nadmiaru energii może okazać się bardzo opłacalne. Jeśli w okresie letnim gospodarstwo domowe zmagazynuje w sieci nadmiar, którego nie będzie w stanie wykorzystać nawet zimą, to zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą dotyczącą odnawialnych źródeł energii elektrycznej, producent będzie mógł jeszcze dodatkowo zarobić poprzez pobranie opłaty za oddaną energię, zgodnej z aktualną taryfą dla tego typu transakcji. 

Czy mogę zamontować panele fotowoltaiczne w moim domu w Dobroszycach?

Nowoczesne panele fotowoltaiczne są bardzo wydajne. Mogą działać przez długie lata i dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna zapewnia wystarczającą ilość prądu w ciągu roku, aby zasilić całe standardowe gospodarstwo domowe. Aby zamontować panele na dachu swojego domu, nie trzeba spełniać zbyt wielu warunków. Najważniejszy jest średni poziom nasłonecznienia w ciągu roku oraz to, w którą stronę zwrócony jest dach. Panele nie mogą być przykryte bezpośrednio żadną przesłoną ani zacienione przez drzewa. 

Panele fotowoltaiczne z montażem - Dobroszyce

Marzysz o tym, aby zadbać o środowisko i zmienić dostawcę energii na mniej kosztownego? W takim razie idealną dla Ciebie opcją będzie montaż paneli fotowoltaicznych. Dobroszyce to miejscowość, w której oferujemy nasze usługi na najwyższym poziomie. Firma EL-VAR to profesjonalne instalacje fotowoltaiczne dopasowane do konkretnego gospodarstwa domowego. Nasi specjaliści wykonują projekt w oparciu o konkretne pomiary oraz obliczenia, dzięki czemu wydajność paneli fotowoltaicznych zamontowanych przez nas na pewno będzie wystarczająca i umożliwi całkowite zrezygnowanie z zewnętrznego dostawcy prądu. 

Sprawdź naszą ofertę już teraz. Zapoznaj się z naszymi usługami i zamów projekt oraz wycenę instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja będzie strzałem w dziesiątkę. Instalacja fotowoltaiczna w Dobroszycach to duża niezależność, dbanie o środowisko oraz możliwość poczynienia naprawdę dużych oszczędności na rachunkach za prąd. Dzięki temu dokonana inwestycja finansowa bardzo szybko się zwróci, a Ty, zamiast wydawać pieniądze na rachunki za prąd, zaczniesz oszczędzać na inne przyjemności. 

telefon+48 507 650 050 | +48 507 650 807