fotowoltaika

EL-VAR - kompleksowe instalacje fotowoltaiczne dla domu i biura

Posiadamy specjalistyczną wiedzę, uprawnienia oraz praktyczne umiejętności, co jest gwarancją rzetelnej i terminowej realizacji powierzonych nam prac. To, co nas wyróżnia, to profesjonalizm, wiedza i doświadczenie. Rozbudowana oferta usług jakie oferujemy, wyróżnia nas na rynku fotowoltaiki i instalacji elektrycznych.

Bogate doświadczenie w wykonywaniu instalacji fotowoltaicznych na dachu oraz gruncie, a także w tworzeniu farm fotowoltaicznych, pozwala nam na wykonywanie usług na najwyższym poziomie. Zajmujemy się również instalacjami elektrycznymi, oferując zarówno montaż instalacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

instalacje fotowoltaiczne el-var

Aktualności

 • Pożar paneli fotowoltaicznych
  Pożar paneli fotowoltaicznych

  Wczoraj w Rzeszotarach (k. Legnicy) odbyło się, zainicjowane przez naszą firmę, szkolenie z gaszenia pożarów paneli fotowoltaicznych.
  Potrzeba organizacji spotkania, wynikała z rozmów z zaprzyjaźnioną jednostką straży pożarnej w naszej miejscowości (OSP Rzeszotary), ponieważ panele są coraz częściej spotykane na dachach gospodarstw i zdarzają się również pożary łąk obejmujących farmy fotowoltaiczne.

  Czytaj dalej...
 • A co z zimą?
  A co z zimą?
  Zima jeszcze daleko, ale na pewno przeszło wam przez myśl pytanie, jak radzą sobie panele kiedy spadną temperatury?
  Paradoksalnie chłód poprawia przepływ elektronów, co zwiększa wydajność ogniw słonecznych. Nie jest więc prawdą stwierdzenie, że na działanie fotowoltaiki wpływa negatywnie niska temperatura. Jednak faktem jest, że panele fotowoltaiczne są mniej efektywne zimą – ze względu na krótsze dni mają zawężone okno operacyjne, jednak światło odbite od śniegu może sprawiać, że ich chwilowa skuteczność może być nawet większa niż latem!
 • Ciekawostka historyczna
  Ciekawostka historyczna

  Niewiele osób wie, że początki tak popularnej ostatnio fotowoltaiki sięga aż 1839 roku – i jak w przypadku wielu rewolucyjnych odkryć – tutaj też wszystko zaczęło się od zbiegu okoliczności! W roku 1839, nastoletni francuski fizyk Edmond Becquerel eksperymentuje z procesem elektrolizy w laboratorium swojego ojca. Jest ciekawy, jak pokrycie platynowych elektrod chlorkiem srebra wpłynie na generowane napięcie. Podczas swojego eksperymentu zauważa coś interesującego – gdy na zbiornik do elektrolizy padają promienie słońca, elektrody zaczynają wytwarzać znikome napięcie. W ten sposób Becquerel przypadkiem odkrywa zjawisko fotowoltaiczne, które staje się bazą do dalszych rozważań w dziedzinie pozyskiwania energii.

  Czytaj dalej...
 • A co w pochmurne dni?
  A co w pochmurne dni?

  Chyba każdy zastanawiał się czy przy dużym zachmurzeniu jego instalacja fotowoltaiczna działa.

  Nawet warunkach dużego zachmurzenia Twoja instalacja fotowoltaiczna nie przestaje pracować. Zmniejsza się jedynie ilość wyprodukowanej przez nią energii elektrycznej. Przy częściowym zachmurzeniu jej efektywność wynosi od 50 do 60%, zaś przy całkowitym około 10-20%. Jeśli obawiasz się, że przy niesprzyjającej aurze może zabraknąć Ci energii elektrycznej, nie masz powodów do zmartwień - dzięki podłączeniu do sieci energetycznej, możesz korzystać z nadwyżek energii, które Twoja instalacja wyprodukowała dla Ciebie w słoneczne dni!
 • Kontakt do handlowców
  Kontakt do handlowców

  Wraz z rozwojem firmy, udostępniamy kontakty do dwóch handlowców, obsługujących obszar północy i południowy województwa.

 • Bruk-Bet Solar
  Bruk-Bet Solar

  Wspieramy lokalny przemysł, dlatego pracujemy na panelach polskiego producenta, firmy BRUK-BET. 

Siedziba firmy:

EL-VAR Sp. z o. o.

ul. Szkolna 17, 59-222 Rzeszotary

NIP: 6912553938

Tel. +48 507 650 807 (północ)

Tel. +48 507 650 870 (południe)

Tel. +48 507 650 050

oferty@el-var.pl

www.el-var.pl

Czekamy na Twój telefon

+48 507 650 050 lub +48 507 650 807

telefon+48 507 650 050 | +48 507 650 807