środa, 22 wrzesień 2021 07:39

Pożar paneli fotowoltaicznych

Wczoraj w Rzeszotarach (k. Legnicy) odbyło się, zainicjowane przez naszą firmę, szkolenie z gaszenia pożarów paneli fotowoltaicznych.
Potrzeba organizacji spotkania, wynikała z rozmów z zaprzyjaźnioną jednostką straży pożarnej w naszej miejscowości (OSP Rzeszotary), ponieważ panele są coraz częściej spotykane na dachach gospodarstw i zdarzają się również pożary łąk obejmujących farmy fotowoltaiczne.

Temat szkolenia był strzałem w dziesiątkę, ponieważ ciągle jest słabo zbadany i omówiony. Strażacy z jednostek OSP KSRG Niedźwiedzice, OSP Janowice Duże, Ochotnicza Straż Pożarna W Jaroszówce, Osp Taczalin, OSP KSRG Ulesie, OSP KSRG Miłkowice, OSP Rzeszotary oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy wysłuchali wykładu o cechach paneli fotowoltaicznych, wymogach prawnych zabezpieczania instalacji przed pożarem, a także o tym jak bezpiecznie mogą gasić pożar, który obejmują ogniwa fotowoltaiczne.
Nie ma nic lepszego niż teoria poparta praktyką, dlatego nasza firma zdecydowała się udostępnić kilka paneli i zasymulowaliśmy ich pożar. Było gorąco, były emocje, pytania i dyskusje, a najważniejsze że udało nam się zrealizować cel - przygotować jednostki do potencjalnych zagrożeń. Aby strażacy byli bezpieczni i wiedzieli jak postępować, w nie zawsze znanych im jeszcze sytuacjach, jakimi mogą być potencjalne pożary elementów instalacji fotowoltaicznych.
Zdecydowaliśmy, że wesprzemy finansowo każdą jednostkę OSP, która zarekomenduje nas wśród swoich znajomych doprowadzając do montażu instalacji fotowoltaicznej przez nas w ich gospodarstwie domowym. Strażaków, zainteresowanych tą formą współpracy i wsparcia swojej jednostki, prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Za wsparcie w organizacji wydarzenia dziękujemy OSP Rzeszotary i firmie Bruk-Bet Fotowoltaika i i Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.
 


 
 

 
 

 

 
 
 

©2021 EL-VAR | Wszelkie prawa zastrzeżone | Fotowoltaika - sprawdź lokalizacje: Chojnów, Dobroszyce, Jawor, Jemielno, Legnica, Lubin, Środa Śląska, Wąsosz, Złotoryja | www.agamamedia.pl

Please publish modules in offcanvas position.

telefon+48 507 650 050 | +48 507 650 807